Slet ultralehkých letadel, Tchořovice u Blatné, 21. 5. 2016

Slet ultralehkých letadel, Tchořovice u Blatné, 21. 5. 2016

Informace pro piloty chystajícími se na slet do Tchořovic dne 21.5.2016

Bezpečnost letu především!

Slet se koná na bývalém záložním vojenském letišti Blatná (5km Z Blatná, 3km J Lnáře). Dnes je plocha ve vlastnictví obce Tchořovice a nemá stálého uživatele. Původní betonovou dráhu (RWY 08/26) přetínají dvě cesty, z toho důvodu bude označena  a využívána pouze střední část v délce 800x30m. Pro slet bude zřízena informační služba  Blatná Radio  na frekvenci 124,25MHz. Další údaje o ploše – Elev1400ft (465m)/Alt2500ft, N49°25´52´´E13°47´49´´.

Seznamte se na mapě s okolím letiště (i na okruhu se dá zakufrovat).

Seznamte se i s údaji o alternativním letišti Strakonice (LKST), které je 20km jihovýchodně a letišti Klatovy (LKKT), které je 35km západně.

Prověřte důsledně radiovybavení  Vašeho letadla, vzhledem ke zvýšenému provozu nemusí být přistání umožněno. Uvědomte si, že „zaklíčované“ rádio může zablokovat radiokomunikaci na dlouhou dobu.

Při příletu přejděte s předstihem na frekvenci 124,25MHz a sledujte provoz pro získání přehledu o činnosti v prostoru letiště.  V blízkosti plochy sdělte krátce na Blatná Rádio Vaši polohu a před-pokládaný způsob řazení do okruhu. Komunikujte stručně a jasně! Počítejte s možným krátkým vyčkáváním kvůli možnému zpětnému pojíždění letadel, která přistála před Vámi.

Okruh se létá vždy „jižní“ na výšce 2500ft AMSL, doporučujeme řazení mezi  2. a 3. zatáčkou (po větru). Řazení po 3. zatáčce (base leg) nebo přímé přiblížení nemusí být vzhledem k hustotě provozu možné.

Sledujte důsledně prostor okolo Vašeho letounu, nezařazujte se do okruhu v klesání!

Letadla v nouzi mají přednost! V případě problému informujte neprodleně dispečera informační služby, ostatní piloti přeruší komunikaci do vyřešení případu!

Parkovací plocha je na východní straně letiště, počítejte proto při přistání ve směru na 26 se zpětným pojížděním po dráze.

Po zaparkování se nepohybujte zbytečně po provozních plochách.

Na této ploše není zatím možnost tankování, přileťte proto s dostatečnou zálohou paliva.

Před odletem vytlačte Váš stroj z místa parkování, pro spouštění a pojíždění dbejte pokynů pozemní služby. Před vlastním spuštěním motoru prověřte volnost prostoru okolo vrtule!

Nelétejte v malých výškách nad vesnicemi v okolí letiště a vyhněte se městu Blatná!

LETU ZDAR!

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.